MasMais is een funky taqueria waar je crimineel lekkere taco’s hapt

De eerste keer dat ik de coole boys van taqueria & bar MasMais ontmoette was tijdens een te gek tacofestijn bij Sammie’s Sangria in Amsterdam Noord.

Terwijl de zon een duik nam in ’t IJ vloeide de sangria rijkelijk en vlogen de goed getopte taco’s je om de oren. Mike en Jim, de founding fathers van tacoconcept MasMais stonden op het benedendek met hun compacte tortillamachine en een plancha onwaarschijnlijk verse maïstortilla’s te fabriceren. Ik proefde deze zomerse avond van hun pompoentaco met goddelijke salsa macha en wist, hier wil ik meer van!

Deze pop-up op het Veronicaschip was één van de vele taco pop-ups die de twee tortillakoningen uit hun mouw schudden, en ze verklapten dat ze op zoek waren naar een pand in Amsterdam West om een échte taqueria te openen.

MasMais taqueria op de Hoofdweg in Amsterdam West

Na een zoektocht naar een pand is het ze gelukt een hoekpand middenin BoLo te bemachtigen dat ze hebben omgetoverd tot een kekke tacorestaurant waar je kunt aanschuiven voor een taco’tje of één, twee, drie ach gewoon de hele kaart. Hebben wij ook gedaan. Taco’s combineren bijzonder goed met biertjes, cocktails, mezcal en tequila en laten ze dat nou allemaal in huis hebben. Leuk om te weten, ze hebben er bewust voor gekozen maar één mezcal en één tequila op de kaart te zetten. Keuzestress loert zo niet om de hoek en zo kunnen ze de spirits ook voor een aantrekkelijke prijs aanbieden. Dat is sowieso de rode draad bij MasMais, een goede taco happen voor een schappelijke prijs. Niet altijd makkelijk met de hoge huurprijzen, stijgende inkoopkosten voor tja eigenlijk alles en hoge personeelskosten, maar de mannen blijven trouw aan hun filosofie. Zo kosten alle taco’s behalve de pulpo €4,50 per stuk. Nou voor die prijs kun je wel je hele tafel vol laten zetten met allemaal verschillende taco’s!

Vers gemaakte tortilla’s met fijne toppings

De taco’s zijn 100% maïs en 100% nice lees je op de menukaart en ik kan dit alleen maar beamen. Want wat een fijne taco’s staan er op de kaart van MasMais. Zo hebben ze een taco chorizo met een huisgemaakte worst in een pittige adobo marinade met verschillende gedroogde Mexicaanse chilipepers, salsa verde, koriander en uien. Een taco met een heel erg hoog oompfgehalte.

Verder een taco calabaza die overigens perfect is voor vega’s. Op de taco prijkt een pompoen dat in de oven heeft gegaard totdat het een krokante korst heeft, maar een hele fijne zachte binnenkant. Daarbij een rokerige salsa macha, geitenkaas en koriander. Deze goddelijke taco is niet voor niets hun signatuur taco. De zoute geitenkaas is zo’n mooie tegenhanger van de zoete pompoen en ik heb meerdere salsa macha’s mogen proeven, maar die van MasMais is tot nu toe de beste die ik ooit gehad heb. Die mooie ronde en warme pittigheid, die umami…niet normaal goed.

Voor een goede mole ben ik altijd te porren. Deze Mexicaanse saus wordt vaak gemaakt met tig ingrediënten zoals gedroogde pepers, chocolade, noten en nog meer smaakmakers. De mannen van MasMais hebben van hun vriend Oscar in Oaxaca (oftewel de hoofdstad van mole) geleerd hoe ze deze umamibom van een saus moeten maken en in hun mole gaat meer dan 20 verschillende ingrediënten. Mexicanen eten mole vaak als hoofdbestanddeel met een tortilla en/of kip als bijgerecht. Bij MasMais krijg je een heerlijke dot van deze saus op je tortilla en daarbovenop komt een bloemkool, amandelstukjes en bosui. Lekker dichtvouwen die handel, in je mond stoppen en heel erg hard genieten. Oh en deze taco is vegan.

Zoals ik al zei, we hebben de hele kaart geproefd tot aan het moment dat je bovenste knoopje van je broek op springen staat. Zo hebben we ook de heerlijke taco tinga de pollo meester gemaakt. Een huisgemaakte tostada (gefrituurde tortilla) getopt met pulled kip in een romige milde saus, verder zure room, sla, radijs en ingelegde pepers.

Maar ook de quasadillas met oesterzwammen en een huisgemaakte salsa roja. Man man zo goed.

Pork carnitas: gekonfijt varkensvlees met salsa verde, ingelegde rode ui en krokant gebakken varkenszwoerd (chicarron). Dit is comfortabel eten op z’n best!

Ergens hebben we nog ruimte in onze maag gevonden voor een taco met octopusstukjes met een tomatensaus, salsa verde, pittige mayo en selderij.

En terwijl we dit allemaal lekker weg aan het snoepen zijn zitten we gezellig aan de bar, klinken er chille deuntjes op de achtergrond en zorgt de lieve bediening dat we niets tekort komen. Een hele hele dikke like voor MasMais, wat een bijzonder fijne zaak.

MasMais – Taqueria & Bar
Hoofdweg 456
Amsterdam West | Bos en Lommer
Lunch | drinks | diner | terras

Openingstijden MasMais:
Maandag gesloten
Dinsdag gesloten
Woensdag gesloten
Donderdag gesloten
Vrijdag van 16.00 uur tot 20.00 uur
Zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 20.00 uur

Plan je route naar MasMais

Ook interessant

Translate»
Lees vorig bericht:
Restaurant Capital Kitchen Amsterdam nieuw
Capital Kitchen nieuwe bar restaurant op de Wibautstraat

Capital Kitchen zou zomaar je nieuwe hang out spot kunnen worden. Lees verder

Sluiten