Copain Amsterdam nieuw restaurant met oud-keukenchef van Choux in de keuken

Copain Amsterdam zou zomaar de allergaafste culinaire nieuwkomer van 2025 kunnen worden.

Het nieuwe restaurant dat 18 januari opent op de TT Vasumweg bij het NDSM in Amsterdam Noord is het geesteskind van Frederieke Bloem (stylist en cateraar) en chef Jesse Cameron, voorheen keukenchef van Choux. Copain is een creative culinary experiences restaurant en evenementenplek waar mensen samen kunnen komen om samen te genieten van goed eten. 2,5 jaar geleden begon Bloem haar culinair productiebedrijf Copain. Ze bleek nogal een behoorlijk talent te hebben voor het hosten en stylen van diners en voor ze het wist organiseerde ze creatieve dinerervaringen voor dé grote modemerken. Ze was op zoek naar een productieruimte en vond dit pand op de TT Vasumweg. Toen ik Bloem vroeg wanneer ze wist dat ze haar eigen restaurant wilde openen vertelde dat ze dat helemaal niet van plan was, maar met een pand van 200 m2 was het een uitgelezen kans om een restaurant te openen. En dat gebeurt dus deze maand in een industrieel pand bij het NDSM. Extra fijn, haar vriend Jesse van der Ploeg (van Studio Wild) is naast architect ook nog eens ontwerper en kunstenaar. Samen met hem heeft Bloem de zaak ingericht. Ze vertelt dat er overal in het pand roestvrijstaal te vinden is, dat hebben ze erin gelaten, het hout is hergebruikt en ze hebben heel tof gebruik gemaakt van polycarbonaat. Gezien haar netwerk kwam ze in contact met heel veel andere creatievelingen die haar hebben geholpen met het interieur. ‘Ik ben er helemaal voor om mensen in hun kracht te laten en ze de vrijheid te geven te doen waar ze goed in zijn,’ aldus Bloem. Zo is Studio Uku verantwoordelijk voor de bar, zijn de lampen gemaakt door de Deense glasblaasstudio Sally Xenia Studio en is het keramiek gemaakt door Imme Laure.

Voorheen deed Bloem alles zelf, van de inkoop tot aan koken en het stylen van de ruimte, maar inmiddels heeft ze het koken overgedragen aan chef Jesse Cameron. Chef Cameron was dus voorheen keukenchef bij Choux en dat past bijzonder goed bij het veggie forward menu van Copain. Je kunt bij dit nieuwe restaurant voornamelijk groentegerichte gerechten verwachten en ook wildplukken is zeker iets dat ze veel zullen doen. En wil je een keer (wat minder) alcohol drinken? Dan zit je bij Copain ook goed, want er zal een te gek saparrangement op het menu staan.

Events

Zoals ik eerder al schreef, Frederieke is ooit dit hele avontuur begonnen met culinaire events organiseren en dat blijft ze ook doen. Samen met chef Gabriel Verheij. Verheij heeft overigens geen miezerig culinair cv. Zo kookte hij onder andere bij Restaurant Rijks* en kookte hij in de keuken van Vanderveen toen ze een Michelinster kregen. De laatste tijd popt hij met zijn pop-up concept ButterBoysClub hier en daar op om verslavend lekkere dingen zoals frikandellen met kaviaar en langoustine rolls op tafel te toveren. Dus als je nog op zoek bent naar een team dat je kan helpen bij het organiseren van een culinair evenement, dan kun je zeker ook bij Copain terecht. Bij hen op locatie (boven hebben ze namelijk een ruimte voor privé evenementen) of bij een locatie naar wens.

Mijn reservering staat in ieder geval al!

Copain Amsterdam
TT Vasumweg 42
Amsterdam Noord | NDSM
Diner

Openingstijden:
Volgen snel

Plan je route naar Copain Amsterdam

Ook interessant:

Translate»
Lees vorig bericht:
Ik proefde de veelzijdigheid van rum en nu ben ik verslaafd

Ik moet eerlijk bekennen dat ik maar een paar keer per jaar rum drink. Ten eerste tijdens de decembermaand wanneer...

Sluiten